Allen-Bradley - Transmitted Beam Glass Fiber O - 43GT-BCA73SL120
CopieCopie
Allen-Bradley - Transmitted Beam Glass Fiber O
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :0
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
43GT-BCA73SL120
Réf. Fournisseur
43GT-BCA73SL120
Réf. Commerciale
43GT-BCA73SL120
Fibre Optic Cable, Glass, Transmitted Beam (Individual Cable), Standard Bundle 38.1 x 0.3mm (1.5 x 0.01in), Aluminum (block tips only), 38 x 0.25 mm (1.50 x 0.010 in) Diameter, 3.05 m (120 in.)
  • High degree of chemical resistance
  • Individual (transmitted beam) and bifurcated (reflective) fibre styles
  • Wide range of specialty fibre optic cable tips available
  • Standard cable length of 0.9 meters (36 in.)
  • Standard glass cable with stainless steel sheathing temperatures: -40...260 °C (-40...500 °F)
  • Standard glass cable with PVC sheathing temperatures: -40...96 °C (-40...200 °F)
  • Custom glass cables for high temperatures: -40...482 °C (-40...900 °F)