Allen-Bradley - TL-Series TLY 240V AC Rotary S - TLY-A230T-HJ64AA
CopieCopie
Allen-Bradley - TL-Series TLY 240V AC Rotary S
  • modèle - moteur synchrone triphasé
  • tension assignée (Ue) - 230 V
  • nombre de phases - 3
  • puissance nominale à fréquence assignée - 0.44 kW
Réf. Routeco
TLY-A230T-HJ64AA
Réf. Fournisseur
TLY-A230T-HJ64AA
Réf. Commerciale
TLY-A230T-HJ64AA
tension assignée (Ue):
230 V
puissance nominale à fréquence assignée:
0.44 kW
taille de cadre conformément à IEC:
70 mm
couple de rotation nominal:
1.3 Nm
température de fonctionnement:
0...40 °C
TL-Series Servo Motor, 230V AC, Frame Size 2 = 70 mm (2.75 in.) or NEMA 23, 6000 rpm, Incremental Encoder (2000 lines/revolution), IP65 housing/ Shaft key/No shaft seal, w/ 24V DC Brake, Standard (Metric)
  • Tight position control with 17-bit resolution
  • - Absolute Encoder Capability
  • - Eliminates the need for a homing routine, making startup faster and easier
  • - Ability to control high load-to-motor rotor inertia ratios while maintaining a stable system.
  • - On-board memory retains motor identity
  • - 2000 line incremental encoder available for cost sensitive applications.
  • Superior Torque to Size Ratio
  • More power in a smaller package – 46, 70, 90 and 100 mm frame sizes