Allen-Bradley - Residual Current Device 25 A - 1492-RCDA2C25
CopieCopie
Allen-Bradley - Residual Current Device 25 A
Spécificités essentielles
  • nombre de pôles - 2
  • calibre/courant nominal assigné (In) - 25 A
  • sensibilité / courant de défaut nominal (IΔn) - 300 A
  • tension assignée (Ue) - 230 V
  • mode de pose - rail DIN
Réf. Routeco
1492-RCDA2C25
Réf. Fournisseur
1492-RCDA2C25
Réf. Commerciale
1492-RCDA2C25
nombre de pôles:
2
calibre/courant nominal assigné (In):
25 A
sensibilité / courant de défaut nominal (IΔn):
300 A
tension assignée (Ue):
230 V
profondeur d'encastrement:
67 mm
Residual Current Device 25 A, 2 pole, 300 mA sensitivity, 277 VAC Max US, 230 VAC Max IEC
  • Provides protection against current leakage to ground (earth) caused by an insulation
  • Suitable for protection against AC and pulsating DC (rectified AC) earth leakage current
  • 30 mA sensitivity devices for personnel protection (consult local requirements)
  • 100, 300 and 500 mA sensitivity devices for equipment protection