Allen-Bradley - PowerFlex 600 A SCR Bus Supply - 20SD600NEN
CopieCopie
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :0
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
20SD600NEN
Réf. Fournisseur
20SD600NEN
Réf. Commerciale
20SD600NEN
PowerFlex SCR Bus Supply, 400/480V, 600 A, STAND ALONE
  • Six-pulse, full-wave, three-phase SCR bridge rectifier unit
  • Stand-alone and master-slave configurations (1000 A units only)
  • Built-in AC line and DC bus fuses (400 A and 600 A units)
  • Rectifier branch fuses, snubber circuit, and DC bus feedback fuses (1000 A units)