Allen-Bradley - Plastic Fiber Optic Cable - 43PR-NDS59FS120
CopieCopie
Allen-Bradley - Plastic Fiber Optic Cable
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :0
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
43PR-NDS59FS120
Réf. Fournisseur
43PR-NDS59FS120
Réf. Commerciale
43PR-NDS59FS120
Fibre Optic Cable, Plastic, Diffuse (Bifurcated Cable), Standard Bundle 1.5mm, Stainless Steel, 1.5 mm Diameter, Pair Arrangement, 3.05 m (120 in.)
  • Ideal for continuous flexing applications
  • Individual (transmitted beam) and bifurcated (reflective) fibre styles
  • Wide range of specialty fibre optic cable tips available
  • Teflon coated fibre optic cables for liquid level applications in caustic environments
  • Standard cable length of 2 m (78 in.)
  • 30 m (98.5 ft) unterminated fibre cable spools available
  • Maximum temperature rating of 15... 70 °C (-30...158 °F)