Allen-Bradley - Kinetix VP Low Inertia Servo M - VPL-A1304D-PK12AA
  • modèle - moteur synchrone triphasé
  • tension assignée (Ue) - 230 V
  • nombre de phases - 3
  • puissance nominale à fréquence assignée - 2.6 kW
  • vitesse de rotation assignée à fréquence assignée - 3000 1/min
Réf. Routeco
VPL-A1304D-PK12AA
Réf. Fournisseur
VPL-A1304D-PK12AA
Réf. Commerciale
VPL-A1304D-PK12AA
tension assignée (Ue):
230 V
puissance nominale à fréquence assignée:
2.6 kW
vitesse de rotation assignée à fréquence assignée:
3000 1/min
taille de cadre conformément à IEC:
130 mm
couple de rotation nominal:
10.2 Nm
température de fonctionnement:
0...40 °C
VPL Low Inertia Motors, 240V AC, 130mm Bolt Circle Frame Size, 4 (Four) Magnet Stacks, D Winding, 3000 RPM Rated Speed, 18 bit Single-turn and 12 bit Multi-turn Digital High Resolution Encoder, Keyless Shaft, Single SpeedTec Din Connector, No Holding Brake, , Standard
  • •Optimized to match drive ratings for efficient system sizing
  • •Available in 6 frame sizes: 63, 75, 100, 115, 130, 165 mm
  • •Uses a single cable for feedback, motor brake, and motor power
  • Kinetix® VPL Servo Motors
  • •Offers torque rating of 0.46…33.0 Nm