Allen-Bradley - Kinetix Cable Single DSL 2090 - 2090-CSWM1DF-18AA04
CopieCopie
Allen-Bradley - Kinetix Cable Single DSL 2090
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :0
Spécificités essentielles
  • type d'accessoire/pièce détachée - câble de connexion
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
2090-CSWM1DF-18AA04
Réf. Fournisseur
2090-CSWM1DF-18AA04
Réf. Commerciale
2090-CSWM1DF-18AA04
type d'accessoire/pièce détachée:
câble de connexion
Kinetix Single Cable 18 AWG AWG, Standard, Non-flex, Single Motor Power Only, 04 meters
  • NFPA-79 compliant
  • UL Listings: 10, 8, and 6 AWG cable - Flexible VFD servo cable, 18 and 14 AWG cables - PLTC-ER
  • – UL AWM, 1000V, 105 °C construction
  • – cUR AWM I/II A/B, 600V, 105 °C construction for 6 and 8 AWG cables
  • CSA AWM I/II A/B, 1000V, 105 °C construction for 10, 14, and 18 AWG cables
  • Low capacitance design to maximize system power density
  • SpeedTec connection system
  • Encoder communication data pair with state of the art noise rejection
  • Rated flex-cycles in linear flexing applications
  • – 10, 14, and 18 AWG continuous-flex cables and continuous-flex extension cables are suitable for 20 million
  • flex-cycles and 10 million cycles in bending (tic-toc) applications (see illustration on page 3)
  • – 8 AWG continuous-flex cables and continuous-flex extension cables are suitable for 6.5 million flex-cycles
  • – 6 AWG continuous-flex cables and continuous-flex extension cables are suitable for 5.0 million flex-cycles