Allen-Bradley - Kinetix Cable Single DSL 2090 - 2090-CSWM1DE-14AA75
CopieCopie
Allen-Bradley - Kinetix Cable Single DSL 2090
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :0
Spécificités essentielles
  • type d'accessoire/pièce détachée - câble de connexion
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
2090-CSWM1DE-14AA75
Réf. Fournisseur
2090-CSWM1DE-14AA75
Réf. Commerciale
2090-CSWM1DE-14AA75
type d'accessoire/pièce détachée:
câble de connexion
Kinetix Single Cable , DE Single Cable for K5700, 14 AWG, TPE, Standard, Non-flex, Single Motor Power and Feedback, 75 meters
  • Support VP-series motors and Kinetix 5700 and Kinetix 5500 servo drives.
  • Include motor power, brake and feedback single cable options available from 18…6 AWG.
  • Low capacitance design maximizes system power density.
  • Feature encoder communication data pair with state-of-the-art noise rejection.
  • Include NFPA79, UL, and IEC color-coded conductors.
  • Halogen-free PUR or PVC Single Cables.
  • TPE Single Cables:
  • Consist of thermoplastic elastomer with superior mechanical and chemical properties.
  • Offer 10 AWG, 14 AWG and 18 AWG continuous-flex cables and continuous-flex extension cables that are suitable for 20 million flex-cycles at 10x OD bend radius. The 6 AWG and 8 AWG continuous-flex cables and continuous-flex extension cables are suitable for 6.5 million flex-cycles at 10x OD bend radius.
  • Power and Feedback Cables:
  • Include power cables with brake options that are available from 16… 2 AWG and feedback cables with smaller cable jacket diameter to make channeling through conduits easier.
  • Include feedback cables with flying lead or molded connector (D-sub) options at the drive end.
  • Consist of a vinyl TPE and PVC blend material.
  • Feature 100% braid coverage for best EMC performance
  • Offer 8 AWG, 10 AWG, 14 AWG and 16 AWG continuous-flex cables and continuous-flex extension cables that are suitable for 20 million flex-cycles at 12x OD bend radius.