Allen-Bradley - "IEC Center Jumper, 10 PL 11mm," - 1492-CJS11-10
CopieCopie
Allen-Bradley - "IEC Center Jumper, 10 PL 11mm,"
par 10 chaque
10
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :0
Spécificités essentielles
  • modèle - pont de connexion
  • nombre de bornes reliées - 10
  • dimension de trame - 11 mm
  • couleur - gris
  • tension assignée (Ue) - 400 V
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
1492-CJS11-10
Réf. Fournisseur
1492-CJS11-10
Réf. Commerciale
1492-CJS11-10
modèle:
pont de connexion
nombre de bornes reliées:
10
dimension de trame:
11 mm
couleur:
gris
tension assignée (Ue):
400 V
isolé:
oui
mode de pose:
filetable
Jumpers use the terminal block wire openings. Multi-pole jumpers can be cut into a smaller number of poles. Jumpers carry 100% of rated terminal block current. The back of IEC style jumpers are insulated with plastic. An adjacent partition plate provides the necessary electrical spacings between adjacent jumpers or between exposed ends of cut jumpers. These center jumpers are insulated and are available in 2 to 50 pole configurations. They mount with screws into the screw type terminal blocks.