Allen-Bradley - IEC 60 A Reversing Contactor - 104-C60DJ22
CopieCopie
Allen-Bradley - IEC 60 A Reversing Contactor
Spécificités essentielles
  • tension d'alimentation de courant nominal CC - 24...24 V
  • type de tension d'actionnement - DC
  • puissance de fonctionnement nominale, AC-3, 400 V - 32 kW
Réf. Routeco
104-C60DJ22
Réf. Fournisseur
104-C60DJ22
Réf. Commerciale
104-C60DJ22
tension d'alimentation de courant nominal CC:
24...24 V
type de tension d'actionnement:
DC
puissance de fonctionnement nominale, AC-3, 400 V:
32 kW
raccordement à vis
courant de fonctionnement nominal CA-1, 400 V:
100 A
courant de fonctionnement nominal CA-3, 400 V:
60 A
oui
104-C Reversing Contactors, 60A, Line Side, 24V DC (w/Integrated Diode), 1 N.O. 1 N.C.
  • Meets IEC, UL, and CSA standards requirements
  • Offers common accessories for all contactor sizes
  • Includes reversible coil terminations (line or load side)
  • Reduces drop-out time to 18-23ms, a reduction of up to 50% compared to standard electronic coils