Allen-Bradley - 48V DC GP Terminal Block Relay - 700-HLS1Z48
CopieCopie
Allen-Bradley - 48V DC GP Terminal Block Relay
par PC
1
Livraison
Nombre d'articles disponibles pour la livraison :0
Spécificités essentielles
  • finition du raccordement électrique - raccordement à vis
  • avec affichage LED - oui
Conditionnement
  • 1 PC
EAN
Réf. Routeco
700-HLS1Z48
Réf. Fournisseur
700-HLS1Z48
Réf. Commerciale
700-HLS1Z48
finition du raccordement électrique:
raccordement à vis
avec affichage LED:
oui
700-HL Solid State Relay Output. w/ Screw Terminals. 48V DC. Touch Safe Terminal Construction
  • Includes screw-type and spring-clamp terminal bases
  • Includes externally replaceable relay modules
  • Provides built-in retainer clip and snap-in marker lever
  • Provides standard status indicator, reverse polarity protection, and surge protection
  • Offers leakage current suppression version
  • Available with hazardous location certification
  • 1-pole (6 A) and 2-pole (10 A) versions