Guardmaster - GuardShield 1500mm- 14mm Trans - 450L-B4FN1500YD
KopierenKopieren
Guardmaster - GuardShield 1500mm- 14mm Trans
  • Anzahl der sicheren Halbleiter-Ausgänge - 2
Lieferanten Ref.
450L-B4FN1500YD
Hersteller-Referenz
450L-B4FN1500YD
Kommerzielle Referenz
450L-B4FN1500YD
Breite des Sensors:
30 mm
Höhe des Sensors:
30 mm
Länge des Sensors:
1585 mm
Max. Ausgangsstrom am sicheren Ausgang:
200 mA
Umgebungstemperatur:
-10...55 °C
Auflösung des Lichtvorhangs:
14 mm
Schutzfeldhöhe:
1500 mm
ja
450L-B Standard Safety Light Curtain, 14mm (0.55 in.) Resolution, 1500 mm (59.1 in.) Protected Height
  • Active protective field provides sensing over the entire length of a transceiver
  • Wide range of protection heights 150…1950 mm (5.9…76.7 in.) in increments of 150 mm (0.5 ft) Resolutions:
  • – Finger resolution (14 mm):
  • 0.5 to 4 m (1.64…13.12 ft)
  • – Hand resolution (30 mm): 0.9 to 6.5 m (2.95…21.33 ft)
  • Compact design 30 mm x 30 mm (1.18 in. x 1.18 in.)