Allen-Bradley - PowerFlex 600 A SCR Bus Supply - 20SD600NEN
KopierenKopieren
pro jede
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Verpackung
  • 1 jede
EAN
Lieferanten Ref.
20SD600NEN
Hersteller-Referenz
20SD600NEN
Kommerzielle Referenz
20SD600NEN
PowerFlex SCR Bus Supply, 400/480V, 600 A, STAND ALONE
  • Six-pulse, full-wave, three-phase SCR bridge rectifier unit
  • Stand-alone and master-slave configurations (1000 A units only)
  • Built-in AC line and DC bus fuses (400 A and 600 A units)
  • Rectifier branch fuses, snubber circuit, and DC bus feedback fuses (1000 A units)