Allen-Bradley - MCS ISO 54 mm Bus Bar Adaptor - 141A-SS54RR45
KopierenKopieren
Allen-Bradley - MCS ISO 54 mm Bus Bar Adaptor
pro jede
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Grundlegende Spezifikationen
  • Art des Zubehörs/Ersatzteils - Anschlusstechnik
Verpackung
  • 1 jede
EAN
Lieferanten Ref.
141A-SS54RR45
Hersteller-Referenz
141A-SS54RR45
Kommerzielle Referenz
141A-SS54RR45
Art des Zubehörs/Ersatzteils:
Anschlusstechnik
ISO Busbar Mounting Module. 45A. 200 x 54mm. Includes supply wires. Finger proof. For use with 5/10mm thick busbar
  • Two-part construction
  • – Device Adapter Plate (DAP) (carrying the starter) snaps onto the base adapter
  • – Base adapter remains on busbar when exchanging starters, providing isolation from live parts
  • Test position with load circuit isolated
  • Optional control plug makes the starter fully pluggable
  • Multiple adapters can be combined to bigger platforms by use of the connection clips
  • Fits on 5 mm or 10 mm thick busbars
  • Meets feeder circuit spacings per UL 508A