Allen-Bradley - "IEC Center Jumper, 10 PL 11mm," - 1492-CJS11-10
KopierenKopieren
Allen-Bradley - "IEC Center Jumper, 10 PL 11mm,"
pro 10 jede
10
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Grundlegende Spezifikationen
  • Ausführung - Kammbrücke
  • Anzahl der gebrückten Klemmen - 10
  • Rastermaß - 11 mm
  • Farbe - grau
  • Bemessungsspannung - 400 V
Verpackung
  • 1 jede
EAN
Lieferanten Ref.
1492-CJS11-10
Hersteller-Referenz
1492-CJS11-10
Kommerzielle Referenz
1492-CJS11-10
Ausführung:
Kammbrücke
Anzahl der gebrückten Klemmen:
10
Rastermaß:
11 mm
Farbe:
grau
Bemessungsspannung:
400 V
Isoliert:
ja
Montageart:
schraubbar
Jumpers use the terminal block wire openings. Multi-pole jumpers can be cut into a smaller number of poles. Jumpers carry 100% of rated terminal block current. The back of IEC style jumpers are insulated with plastic. An adjacent partition plate provides the necessary electrical spacings between adjacent jumpers or between exposed ends of cut jumpers. These center jumpers are insulated and are available in 2 to 50 pole configurations. They mount with screws into the screw type terminal blocks.