Allen-Bradley - Glass Fiber Optic Cable - 43GR-BAA72ML048
KopierenKopieren
Allen-Bradley - Glass Fiber Optic Cable
pro jede
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Verpackung
  • 1 jede
EAN
Lieferanten Ref.
43GR-BAA72ML048
Hersteller-Referenz
43GR-BAA72ML048
Kommerzielle Referenz
43GR-BAA72ML048
Fibre Optic Cable, Glass, Diffuse (Bifurcated Cable), Standard Bundle 9.7 x 0.8mm (0.382 x 0.032in) (E-W), Aluminum (block tips only), 9.7 x 0.8 mm (0.382 x 0.320 in) Diameter, 1.22 m (48 in.)
  • High degree of chemical resistance
  • Individual (transmitted beam) and bifurcated (reflective) fiber styles
  • Wide range of specialty fiber optic cable tips available
  • Standard cable length of 0.9 meters (36 in.)
  • Standard glass cable with stainless steel sheathing temperatures: -40...260 °C (-40...500 °F)
  • Standard glass cable with PVC sheathing temperatures: -40...96 °C (-40...200 °F)
  • Custom glass cables for high temperatures: -40...482 °C (-40...900 °F)