Allen-Bradley - 873P 2500mm Ultrasonic Sensor - 873P-D30AVP2-2500-D5
KopierenKopieren
Allen-Bradley - 873P 2500mm Ultrasonic Sensor
pro jede
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Grundlegende Spezifikationen
  • Messbereich Länge - 200...2500 mm
  • Breite des Sensors - 38.8 mm
  • Länge des Sensors - 99.8 mm
  • Umgebungstemperatur - -20...70 °C
  • Werkstoff des Gehäuses - Kunststoff
Verpackung
  • 1 jede
EAN
Lieferanten Ref.
873P-D30AVP2-2500-D5
Hersteller-Referenz
873P-D30AVP2-2500-D5
Kommerzielle Referenz
873P-D30AVP2-2500-D5
Messbereich Länge:
200...2500 mm
Breite des Sensors:
38.8 mm
Länge des Sensors:
99.8 mm
Umgebungstemperatur:
-20...70 °C
Werkstoff des Gehäuses:
Kunststoff
Proximity Sensor, Plastic Barrel, Programmable, Dual Discrete & One Analog (0-10V DC), 30mm Diameter, 200mm to 2500mm Sensing Distance, Micro Quick Disconnect, 5 Pin (DC)
  • Sensing up to 6 m (19.6 ft)
  • Wider range of operating voltage opens sensor to new applications
  • Synchronization on select models prevents crosstalk
  • Four output modes:
  • - Single PNP
  • - Dual PNP
  • - Analog Current or Voltage
  • - Dual PNP with Analog Current or Voltage
  • IP67-rated 18 mm and 30 mm PBT plastic threaded barrels for use in tough industrial applications