Allen-Bradley - 24VDC In 22 to 27VDC Out 480W - 1606-XLSBUFFER24
KopierenKopieren
Allen-Bradley - 24VDC In 22 to 27VDC Out 480W
pro jede
1
Lieferung
Anzahl der verfügbaren Artikel zur Lieferung:0
Grundlegende Spezifikationen
  • Art des Zubehörs/Ersatzteils - sonstige
  • Breite - 64 mm
  • Höhe - 124 mm
  • Tiefe - 102 mm
Verpackung
  • 1 jede
EAN
Lieferanten Ref.
1606-XLSBUFFER24
Hersteller-Referenz
1606-XLSBUFFER24
Kommerzielle Referenz
1606-XLSBUFFER24
Art des Zubehörs/Ersatzteils:
sonstige
Breite:
64 mm
Höhe:
124 mm
Tiefe:
102 mm
Allen Bradley Battery Pack 12V DC DIN Rail Mounted. The buffer unit is a supplementary device for regulated DC24V power supplies. It buffers load currents during typical mains faults and load peaks.
  • Includes rated outputs between 80…960 W (3.3...40 A at 24V DC)
  • Features 150% power boost to handles start-up loads